Teeth whitening

It is a personalized treatment to lighten the color and tone of teeth that have lost their natural color for different reasons. Drinks such as tea, coffee and red wine that we consume in daily life, cigarettes, etc. Tobacco use, fluoride in the water we drink, the use of some antibiotics and some dental procedures can cause color changes in your teeth. Yellow and brown colored or aged teeth can be made white again with professional teeth whitening methods. So, are you ready to meet yourself with the magnificence of a healthy, white smile?

Diş Beyazlatma Nedir?

It is a specially developed treatment concept to lighten the colors of teeth that have lost their natural color due to different reasons and that have changed color.

Koyu renkli yiyecek ve içecekler, çay, kahve ve  kırmızı şarap  gibi  içecekler, sigara vb. tütün kullanımı, içtiğimiz sulardaki flor dişlerinize zarar verebilir  ve  sarı  veya kahverengi tonlarında renk değiştirmelerine neden olabilir. Bazı antibiyotiklerin kullanımı da dişlerinizi  griye dönüştürebilir.  Bazı durumlarda dişlere uygulanan dolgular ve kök kanal tedavisi gibi restorasyonlar da dişlerde koyu renkli renklenmelere neden olabilmektedir.

Renkli, lekeli veya yaşlanmış  dişler, profesyonel  diş beyazlatma yöntemleriyle bembeyaz hale getirilebilir. Bu tedavi klinik şartlarında bir saat gibi kısa sürede tamamlanabilir veya evde hekim takibinde uygulanabilen  beyazlatma yöntemleri ile de mümkündür.  Her iki durumda da, göz kamaştırıcı bir gülümsemeye ulaşmak kolaydır.

Teeth whitening clinical application (office bleaching) is a treatment that takes about 1.5 hours.

Dişlerdeki renklenme durumuna göre  tek oturumda 15- 20dk’lık stepler halinde, 3 veya 4 step uygulama yapılarak beyazlatma gerçekleştirilir. Diş etleri özel bir koruyucu bariyerle kapatıldıktan sonra, özel içerikli hidrojen peroksit jel dişlerin ön yüzüne uygulanır. Plasma arc soğuk led cihazının ışığıyla uygulanan jelin aktivasyonu sağlanır ve bu aktivasyonla dişlerde renk açılması gerçekleşir.

With this method, the color of the teeth can be lightened 6-8 tons.

Teeth whitening at home  (home bleaching ) 1 ile 4 hafta arasında süren bir tedavidir. Kişiye özel olarak dişhekimi tarafından hazırlanan şeffaf plaklarla uygulanan  carbamid peroksit jel (hekiminizin uygun gördüğü, ev kullanımı için uygun konsantrasyonda üretilmiş jel)  ile dişlerin renkleri açılabilir.

In some cases, both methods are used together.

Kök kanal tedavisi görmüş ve sonrasında renklenmiş dişler için de kron içi beyazlatma (intrakronal bleaching) tedavisi uygulayarak, açılma sağlamak mümkündür.