Elementor #2346

Gülüş Tasarımı ve İmplant Tedavisi Nedir? Sevgi Savaş Akbaş

Beyaz ve düzgün dişler girilen ortamlarda öz güveni ve mutlu bir gülümsemeyi getiren en önemli araçtır. Ancak ne yazık ki günümüzde gülüşümüzü bozacak diş, diş eti, çene ve ağız problemleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu da öz güvenimizi yitirmemize sebep oluyor. Ancak estetik gülüş tasarımı ile bunu ortadan kaldırmak mümkün. Bu şekilde gülüşlerinizde sizi engelleyecek faktörlerden kurtulabileceksiniz. Ayrıca eksik dişleriniz implant tedavisi sayesinde tamamlandığında, doğal dişlerinizden farkı olmayacak ve hem gülüşünüz estetik olacak hem de yemek yemenin zevkini daha fazla çıkarabileceksiniz. İşte Ankara gülüş tasarımı ve implant tedavisi tam bu noktada ön planda.

Gülüş Tasarımı Nedir?

İmplant Nedir?

Genetik aktarım ya da sonradan ortaya çıkan diş, diş eti, çene, ağız ve dudak yapısındaki bozuklukları çeşitli uygulamalar ile gidermek ve estetik bir gülüş ortaya çıkarmak için gerçekleştirilen tedaviye, gülüş tasarımı adı verilmektedir. Gülüş yalnızca dişlerden ibaret olmadığından; endodonti ve ortodonti gibi tedaviler de estetik bir gülüşün oluşturulması için kullanılmaktadır. Peki, gülüş tasarımının oluşturulması için kullanılan uygulamalar hangileridir?

Kompozit Dolgu

Renginde değişiklikler meydana gelmiş, çatlamış ya da kırılmış dişlerin estetik bir görünüme kavuşturulması için kompozit malzemeler ile doldurulması, kompozit dolgu olarak adlandırılmaktadır. Kişinin doğal dişinin renginin aynısı olduğundan, estetik açıdan herhangi bir kusur oluşmamaktadır.

Zirkonyum Kaplama

Çeşitli sebepler ile diş yapısının bozulması sonucunda, dişlerin küçültülmesi ve ardından özel olarak hazırlanan zirkonyum kaplamalar ile dişin kaplanması olarak bilinmektedir. Zirkonyum kalıplar, küçültülen dişlere özel yapıştırıcılar ile yapıştırılarak, doğal diş görünümü oluşturulur. Böylece estetik bir gülüş ortaya çıkarılmaktadır.

Diş Beyazlatma

Günümüzün en büyük diş sorunu, rengini kaybetmiş dişlerdir. İşte bunun için çeşitli yöntemler ile gerçekleştirilen diş beyazlatma, kişinin dişlerinin beyaz bir ışıltıya sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca en popüler iki yöntem ev tipi beyazlatma ve ofis tipi beyazlatma olarak karşımıza çıkar. Kişinin diş yapısına uygun olarak en doğru yöntem tercih edilmektedir.

Laminate Veneer

Türkçe karşılığı “yaprak diş kaplama” olan gülüş tasarımı uygulaması, yapısal olarak bozulmuş ya da rengi değişmiş dişlerin özel olarak tasarlanmış porselen kaplamalar ile kaplanması, laminate veneer olarak adlandırılmaktadır. Çenede düzensizlik olan, diş çekilmesi meydana gelmiş ve çene sıkma problemi olan kişilerde ne yazık ki uygulanamamaktadır.

Vizajizm

Günümüz teknolojisinin diş hekimliğine kazandırdığı bir uygulamadır. Bu uygulamaya göre kişinin estetik bir gülüşe sahip olmasından ziyade, gülüşünün karakterini yansıtması hedeflenmektedir. Saç tarama biçimi, karakteri, yüz tipi vb. faktörlere dikkat edilerek, gülüş tasarımı belirlenmektedir. Sonrasında diş, diş eti, dudak, çene ve ağız yapısı ona göre tasarlanacaktır.

Ankara Gülüş Tasarımı

Başkent Ankara, gülüş tasarımı noktasında en çok tercih edilen merkezler arasında yer almaktadır. Ankara’nın önemli bir tercih noktası olmasını sağlayan Uzman Diş Hekimi Dr. Sevgi Savaş Akbaş ise teknolojinin getirdiği tüm olanakları, üst düzey deneyimi ile birleştirerek, ışıltılı gülüşler tasarlamaktadır. İşte bu sebeple Ankara estetik gülüş tasarımı noktasında ön planda olan Sevgi Savaş Akbaş’ın kliniğinde kendi karakterinize ve yüzünüze uygun gülüşü kazanabilirsiniz.

İmplant Nedir?

Dişlerinde zamanla meydana gelen kayıplar sonucunda eksik dişler ile yaşamını sürdüren kişiler için son derece önemli bir uygulama olan implant, son dönemin getirdiği tüm olanakları bünyesinde barındırmaktadır. Yapay diş köklerinin hastanın çene kemiğine sabitlenmesi ve üzerine protez dişin yerleştirilmesi implant olarak adlandırılır. İmplant tedavisi sayesinde kişi hem parlak hem de sağlam bir diş kökü ve dişe sahip olacaktır.

İmplant Nasıl Takılır?

Bir, birden fazla ya da dişlerinin tamamını kaybetmiş kişiler için uygulanabilen bir eksik diş tamamlama tedavisidir. Tedavi süresi aşağıdaki gibi ilerlemektedir:

  • Öncelikle kişinin diş yapısı kontrol edilir ve implanta uygunluğundan emin olunur.
  • Ardından yapay diş kökü, kişinin çene kemiğine yerleştirilir. Bu işlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
  • Sonrasında 3 ay ila 6 ay arasında iyileşme süreci olur.
  • İyileşme sonrasında protez dişler yapay diş kökünün üzerine yerleştirilir ve implant uygulaması tamamlanır.

İmplant tedavisi, yukarıdaki aşamalar dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir. İşlem çok hassas olduğundan, mutlaka uzman diş hekimlerinin ve diş kliniklerinin tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Ankara İmplant Tedavisi

Dişleriniz zamanla çeşitli sebepler sonucunda eksilmiş olabilir. İşte bu durumda konuşma, gülme, yemek yeme ve çiğneme gibi davranışları tam anlamıyla yerine getiremeyebilirsiniz. Buna harika bir çözüm olan implant ise ilgili davranışları dilediğiniz gibi gerçekleştirme şansı sunacak. Üstelik uygulama, Uzman Diş Hekimi Dr. Sevgi Savaş Akbaş tarafından son teknolojinin getirdiği olanaklar ile hijyenik ortamda gerçekleştirilecektir. İşte bunun için Ankara implant tedavisi son dönemin en fazla tercih edilen diş tedavileri arasında yer almaktadır.

Estetik gülüş tasarımı ile implant tedavisi, estetik bir gülüş ve sağlıklı diş yapısı için gerekli olan tedavilerdendir. Böylece dişleriniz sağlığınız açısından en doğru şekilde düzenlenecek, eksik dişleriniz tamamlandığı için estetik bir gülüş elde edebileceksiniz. Ankara gülüş tasarımı ve implant tedavisi bu sebeple sıklıkla tercih edilmektedir