Estetik Diş Hekimliği
Ankara Diş Estetiği Fiyatları 2023

 

Estetik Diş Hekimliği Ankara Diş Estetiği Fiyatları 2023


Kişinin dişlerindeki problemlerin ortadan kaldırılması, diş ve diş eti yapısının sağlıklı hale getirilmesi, ardından da estetik diş hekimliği uygulamaları sayesinde hoş bir gülümsemenin ortaya çıkarılması temel amaçtır. İşte bunun gerçekleştirilmesi için pek çok farklı uygulama var. Her uygulamanın içeriği birbirinden farklı olduğundan, diş yapısına uygun olarak hareket edilmesi gerekiyor. Peki, estetik diş hekimliği nedir? Uygulamaları nelerdir? Ankara estetik diş hekimliği ve daha fazlasından içeriğimizde bahsedeceğiz.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Bir diş hekimliği alanı olarak dikkat çeken estetik diş hekimliği; kişinin daha sağlıklı bir diş ve diş eti yapısına sahip olmasını sağlayan, sonrasında da diş ve çene yapısına estetik bir görünüm oluşturmak için farklı teknikleri uygulayan uzmanlık alanıdır. Uygulama aşamasında farklı yöntemler bulunmakta olup her yöntemde teknolojinin ayrıcalıklarından yararlanılmaktadır. Yani estetik diş hekimliğinde hedeflenen yalnızca diş yapısını düzeltmek değildir. Dişlerin dudak ve çene yapısına göre boyutu, yapısı, diş eti sağlığı, dişlerin hizası ve genel sağlığı gibi pek çok konuyla özel olarak ilgilenilmektedir.


Estetik Diş Hekimliği Nasıl Yapılır?

Uzman diş hekimleri tarafından uygulanan pek çok estetik diş hekimliği yöntemleri, kişinin diş yapısının sağlıklı ve estetik hale getirilmesi için kullanılmaktadır. Farklı yöntemler olduğundan, diş yapısındaki farklılıklara uygun olarak yöntem tercihi yapılır. İşte bu süreci sizin yerinize diş hekiminiz en doğru şekilde belirleyecektir. Peki, estetik diş hekimliği uygulamaları nelerdir?

Estetik Gülüş Tasarımı

Kişinin gülüşünde, ağız, dudak ve çene yapısında sonradan ya da doğuştan oluşan bozuklukları gidermek, kişinin gülüşünü estetik hale getirecek yöntemler kullanmak için gerçekleştirilen diş hekimliği uygulaması, estetik gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımında temel amaç, kişinin beklentileridir. Beklentileri ile kişinin çene, ağız ve diş yapısının birbirine uyum sağlayıp sağlamadığının belirlenmesi gerekir. Bu süreçte de diş hekimi ilgili detayların tamamına dikkat edecek, her adımda gülüşünüzün yüzünüzde nasıl duracağını size gösterecektir. İşte bunun için estetik gülüş tasarımı son dönemin en fazla tercih edilen uygulamalarındandır.

Kompozit Dolgu

Dişlerde zamanla kırık, çürük, çatlak ve renk değişikliği gibi olumsuzluklar ile karşı karşıya kalınabilir. İşte bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için diş yapısına uygun kompozit malzemeler kullanılarak diş yapısının onarılması işlemi, kompozit dolgu olarak adlandırılmaktadır. Böylece diş yapısında herhangi bir doku kaybı yaşanmayacak, kişinin diş yapısına ve rengine uygun onarma işlemi gerçekleştirilecektir. Ayrıca bu işlem anestezi olmadan gerçekleştirildiği için herhangi bir ağrı sızı ile karşı karşıya kalınmayacaktır.

Laminate Veneer

Yaprak diş kaplaması şeklinde de ifade edilen laminate veneer; rengi değişmiş, çarpık, ayrık ya da çatlak olan dişlerin yüzey kısımlarının ince porselen malzeme ile kaplanması olarak adlandırılmaktadır. Diş eti problemi, diş kaybı, aşırı derecede çarpıklık ya da çene sıkma gibi problemler ile karşı karşıya kalanlar için uygun bir estetik diş hekimliği uygulaması değildir. Bu durumda farklı uygulamalara başvurulması gerekir. Tedaviden sonra doğru bakımlar yapılırsa, ömrü 15 seneye kadar sürecektir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Çarpık, ayrık, çürük, eksik ya da renk bozukluğu olan dişlerin tedavisi yapıldıktan sonra lokal anestezi uygulanarak, dişlerin küçültülmesi, üzerine zirkonyum malzemeden yapılan kaplamanın yapıştırılması işlemi, zirkonyum diş kaplama olarak adlandırılmaktadır. Bu kaplamanın diğer metal içeren kaplamalara göre ön planda olmasının sebebi doğal görünümlü ve sağlam olmasıdır. Bu sebeple estetik diş hekimliği alanının en önemli uygulamaları arasında yer almaktadır.

Diş Beyazlatma

Günümüzün en önemli problemlerinden bir tanesi olan beyazlığını kaybetmiş dişler, sosyal hayatta kişilerin gülümsemelerine olumsuz etki eden önemli bir faktördür. İşte rahat gülümseyememenin getirdiği rahatsızlık hissini ortadan kaldırmak için en önemli fırsat, diş beyazlatma olacaktır. Bu işlem uzman diş hekimleri tarafından ev tipi beyazlatma ya da ofis tipi beyazlatma olarak gerçekleştirilebilirken, buna ek olarak kombine diş beyazlatma yöntemi de sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak kişinin diş ve diş eti yapısına göre en doğru seçimin yapılması gerektiği için mutlaka diş hekiminden randevu almalı ve diş yapınızın incelenmesini sağlamalısınız. Çünkü ancak bu şekilde daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Vizajizm

Gülümseme kişiye özeldir ve kimlik gibi kişiden kişiye farklılaşır. Yüzünüzün herhangi bir yeri görünmeden, yalnızca gülümsemenizden bile tanınabilirsiniz. İşte bu sebeple gülümsemeler karakteristik özellik taşır. Buradan hareketle dişlerinizin; gülüşünüz, yüzünüz ve karakterinize özel olarak tasarlanması, vizajizm olarak adlandırılmaktadır. Vizajizmin en önemli amacı, dişlerdeki sorunu ortadan kaldırmak değil, bütünsel bakış açısı ile dişlerin kişinin yüzüne ve karakterine uygun hale getirilmesidir. Bu sebeple estetik bir gülüş ortaya çıkmakta, gülüşünüz karakterinizi yansıtmaktadır. Son derece hassas uygulama olduğundan, uzman diş hekimlerinden bu konuda destek alarak süreci öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

Ankara Estetik Diş Hekimliği


Dişlerinizin sağlıklı ve bunun da ötesinde hoş bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, estetik diş hekimliği uygulamalarına mutlaka başvurmalısınız. Çünkü yüzünüz, çeneniz, dudaklarınız ve karakterinize en uygun diş yapısının oluşturulması, bütüncül bir bakış açısını gerektiriyor. Ankara estetik diş hekimliği de bu süreçte size kapsamlı bir tedavi sunacak. Öncelikle dişlerinizdeki olumsuzluklar ortadan kaldırılacak, ardından dişinizin estetik anlamda tasarlanması sağlanacaktır. Üstelik estetik diş hekimliği Ankara gibi önemli şehirlerde çok popüler olduğundan, Diş Hekimi Sevgi Savaş Akbaş’tan randevu alırsanız, dişinizin yapısı incelenecek, hayalini kurduğunuz diş, gülüşünüzü yansıtacak şekilde tasarlanacaktır.

Ankara Estetik Diş Hekimliği Tavsiye

Estetik diş yapısına sahip olmak için uzman bir diş kliniğine başvurmalı, sonrasında diş hekiminizin kontrolünde süreci ilerletmelisiniz. İşte bunun için Ankara estetik diş hekimliği tavsiye fırsatını değerlendirebilirsiniz. Çünkü Sevgi Savaş Akbaş’ın uzmanlığı sayesinde diş yapınızdaki bozukluklardan kurtulabilir, girdiğiniz ortamlarda kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Bunun için hemen uzman hekiminizden randevu oluşturun, estetik dişlerinize hemen sahip olun. Ankara diş hekimliği ise bu noktada sizin için en doğru tercih olacaktır.

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları 2023

Sağlıklı bir diş yapısına sahip olmanın yanı sıra estetik bir gülüş ile girdiğiniz ortamlarda daha özgüvenli olmak isterseniz, estetik diş hekimliği sayesinde bunlar sağlanabilir. Çünkü uzman diş hekimleri diş estetiği öncesi sağlıksız olan diş ve diş eti yapınızı tamamen kontrol ettiği için, estetik uygulamalarına gelmeden, dişlerinizin sağlıklı olması mümkün olacaktır. İşte bu sebeple estetik diş hekimliği fiyatları kişiden kişiye farklılaşmaktadır. Peki, fiyatları etkileyen unsurlar nelerdir?

  • Diş ve diş eti yapısı,
  • Dişlerdeki ayrıklık,
  • Eksik dişler,
  • Renk değişikliği ve
  • Ek istekler dikkate alınarak, estetik diş hekimliği fiyatları 2023yılına uygun olarak belirlenmektedir.

Estetik bir gülüşe ve sağlıklı diş yapısına sahip olmak isterseniz, uzman bir diş hekiminden destek almalısınız. Bu şekilde hem diş yapınız sağlıklı olacak hem de estetik gülüşe sahip olabileceksiniz. İşte bu süreçte Sevgi Savaş Akbaş uzmanlığı ile siz de gülüşünüzün estetik olmasını sağlayabilirsiniz. Hemen estetik diş hekimliği hakkında bilgi alın ve randevu oluşturarak dişlerinizdeki problemlerden kurtulun. Girdiğiniz ortamlarda gülüşünüz ile ortamı aydınlatın.

Sıkça Sorulan Sorular

1Diş Estetiği Nedir?
Dişlerinde yapısal olarak bozukluk, eksiklik, çarpıklık ya da renk değişikliği gibi problem olan kişilerin dişlerinin genel yapısının düzeltilmesi, düzgün bir diş yapısına sahip olması için çeşitli uygulamaların gerçekleştirilmesi, diş estetiği olarak adlandırılmaktadır.
2Diş Estetiği Yaptıranların Yorumları Nelerdir?
Dişler genetik aktarımlar sonucunda ya da sonradan bozulabilmekte, bozukluklar kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkilemektedir. İşte bunun için estetik diş hekimliğine sıklıkla başvuruluyor. Genel anlamda diş estetiği yaptıranların yorumları ise son derece olumlu. Çünkü kişinin diş yapısı önceden analiz edilmekte, diş sorunları giderilmekte ve sonrasında estetik uygulamalar tercih edilmektedir. Bu da kişinin sağlıklı ve estetik diş yapısına sahip olmasına yardımcı olmaktadır.
3Diş Estetiği Nasıl Yapılır?
Diş yapısına ve dişteki bozukluklara göre farklı diş estetiği uygulamaları bulunmaktadır. Bu nedenle mutlaka diş estetiği öncesinde hekimlerin hastanın diş yapısını analiz etmesi gerekmektedir. Analizler sonucunda uygulama belirlenmekte, böylece estetik bir diş yapısı oluşturulmaktadır. Üstelik bazı uygulamalarda anesteziye bile başvurulmadan sonuca gidilebilir. İşte bu sebeple mutlaka diş hekiminiz ile süreci görüşmeli, sürecin nasıl ilerleyeceğini öğrenmelisiniz.
4Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Kalıcı Mı?
Gülüşünüzde sizi rahat hissettirmeyen detaylar varsa, estetik diş hekimliği ve gülüş tasarımı uygulamaları son derece avantajlı. Çünkü bu uygulamalar gerçekleştirildikten sonra bakımlı şekilde hayata devam edilirse kalıcı sonuçlar elde edilebilecektir. Aksi durumda ne yazık ki uygulamalar kalıcı olmayacaktır. Ayrıca uygulama sonrasında 6 ayda bir kontrol yapılması, kalıcılık açısından son derece önemlidir.