Mezoterapi Nedir?

 

Mezoterapi Nedir? Ankara Mezoterapi

Yaşlanma karşıtı, yani anti-aging bir uygulama olan mezoterapi; bölgesel zayıflama, cilt gençleştirme, çatlakları, yara izlerini ve lekeleri yok etme gibi sebeplerle tercih edilen, deri altına enjekte edilerek gerçekleştirilen bir uygulamadır. Vücudun estetik amaçlı olarak sorunlarından arındırılması ve daha estetik bir cildin oluşturulması için kullanılmaktadır. Peki, mezoterapi nedir? Ne işe yarar? Ankara mezoterapi ve daha pek çok konudan içeriğimizde bahsedeceğiz.

Mezoterapi Nedir?


Çeşitli vitamin, mineral, hormon, bitki ekstraları, antioksidanlar ve çeşitli enzimlerin deri altına enjekte edilmesi, bu şekilde cildin görünümünün değiştirilmesinin sağlandığı uygulama, mezoterapi olarak adlandırılmaktadır. Latince kelimelerin birleşiminden oluşan mezoterapi; orta tedavi anlamını taşımaktadır. Türkçe adından da anlaşıldığı üzere çeşitli vitamin, mineral vb. maddelerin iğne yardımı ile orta deriye enjekte edilmesi işlemidir. Estetik tedavi olduğundan; cildinde leke, çatlak ve kırışıklık olanların sıklıkla başvurduğu yöntemler arasında yer almaktadır. Mezoterapi nedir? sorusuna bu şekilde cevap verilebilir. Peki, bu uygulamanın avantajları nelerdir?

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Cilt gençleştirme uygulamalarından olan mezoterapinin temel amacı, cildin orta tabakasına çeşitli vitamin ve mineral enjeksiyonlarının uygulanması, bu şekilde cildin alt tabakasında yer alan protein yapılarının tekrar sentezlenmesi ve uyarılması sağlanacağı için, yaşlanma belirtileri ortadan kalkacaktır. Tabii ki tek avantajı bu değil. Şimdi diğer avantajlarından bahsedelim.

 • Cilt hücrelerinin tedavi edilmesi temel amaçtır. Bu şekilde hücrelerin yenilenmesi sağlanmaktadır.
 • Yaşlanmayı durdurmakta ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaktadır.
 • Cildin elastikiyet kazanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Her cilde uygulanabildiği için sıklıkla tercih edilmektedir.
 • 2 ila 6 mm arasında değişen iğneler ile uygulama gerçekleştirildiğinden, ağrılı bir süreç içermemektedir.
 • Ameliyat gerekmeden gerçekleştirilen bir uygulamadır.
 • Kellik ve saç kıran gibi saçla ilgili problemlerin giderilmesinde tercih edilmektedir.

Yukarıdaki mezoterapi faydalarını bünyesinde barındıran mezoterapi, bu sebeple en sık tercih edilen cilt gençleştirme uygulamaları arasında yer almaktadır. Peki, mezoterapi nasıl yapılır? Şimdi bundan söz edelim.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?


Öncelikli olarak mezoterapi, ameliyatsız bir uygulama olup, 2 ila 6 mm boyutundaki iğneler ile gerçekleştirilmektedir. Bu da ağrı ve sızı gibi ihtimalleri ortadan kaldıracaktır. Peki, mezoterapi uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

 • Mezoterapi uygulaması esnasında kişinin ağrı hissetmemesi için lokal anestezi gerçekleştirilir. Anestezik kremle yapılır.
 • Ardından küçük boyuttaki mikro iğneler yardımıyla yararlı ilaçların sorunlu bölgedeki cildin orta tabakasına enjekte edilmesi sağlanır.
 • Cilt probleminin büyüklüğüne göre enjeksiyon tekrar gerçekleştirilebilir.

Yukarıdaki gibi uygulanan mezoterapi, ağrı ve sızı oluşturmadığı gibi kişinin günlük hayatına uygulamadan sonra dönebilmesine fırsat vermektedir. Ancak bazı durumlarda yan etki oluşabilir. Doktorunuz size bu süreç hakkında detaylı bilgi verecektir. Bunun yanında mezoterapinin çeşitleri de bulunmaktadır.

Mezoterapi Çeşitleri Nelerdir?

 Enjeksiyon türleri, mezoterapi uygulamalarının farklılaşmasına imkân verdiğinden, farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Uygulama alanları da farklılaştığı için, cildin hangi bölgesine hangi enjeksiyon ile uygulanacaksa, ilgili mezoterapi uygulamasının tercih edilmesi gerekir. Şimdi mezoterapi uygulamasının çeşitlerinden bahsedelim.

Yüz Mezoterapisi

Ciltteki sarkmaları ortadan kaldıran, cildi yenileyen ve kırışıklıkları bertaraf eden yüz mezoterapisi, cildin içine ve altına doğrudan uygulanmaktadır. Cildin altına enjekte edilecek ilaçların miktarı yüz mezoterapisinde daha düşük olur. Mezolifting olarak da adlandırılan bu uygulama sayesinde cildin elastikiyet kazanması sağlanır ve daha canlı bir görünüm elde etmesi mümkün olur.

Saç Mezoterapisi

Mezoterapinin temel amacı, cildin alt tabakasındaki hücreleri beslemek ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktır. Saç mezoterapisindeki amaç ise benzerdir. Buna göre saç kökleri beslenmekte ve saç çıkışı desteklenmektedir. Son dönemde başarısından dolayı sıklıkla tercih edildiğinden, uygulama alanı her geçen gün genişlemektedir. Buna ek olarak çeşitli mineral, vitamin, enzim ve ilaçların iğneli ya da iğnesiz şekilde saç derisine uygulanması mümkündür. İğnesiz uygulamalarda solüsyon kullanılır.

İğnesiz Mezoterapi

Anesteziden ya da iğneden korkanlar için önemli bir seçenek olan mezoterapi, iğneli mezoterapide olduğu gibi etkilidir. Cildin gençleştirilmesi, kırışıklıkların giderilmesi ve daha canlı bir yapı oluşturulması için özel olarak hazırlanan solüsyonların cilde uygulanması sağlanır. Böylece anestezi ve iğneye gerek kalmadan, mezoterapi uygulamasından faydalanılmış olacaktır.

Ankara Mezoterapi

Son derece faydalı bir estetik uygulaması olan mezoterapi sayesinde cildinizin gençleşmesini, elastikiyet kazanmasını ya da daha canlı bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle uzman doktorunuzla görüşerek süreci öğrenmeli ve cilt tipinizin incelenmesini sağlamalısınız. İşte tam bu noktada size yardımcı olacak olan Sevgi Savaş Akbaş; cilt tipinize en uygun mezoterapi uygulamasını gerçekleştirecektir. Uygun sürede ve oranda gerçekleştirilen mezoterapi uygulaması sayesinde normal hayatınıza hemen dönebilecek, ayrıca cildinizin yenilendiğini hissedeceksiniz. Bunun için Ankara mezoterapi uygulaması sıklıkla tercih edilmektedir.

Mezoterapi Fiyatları 2023

Vücudun yeniden yapılandırılmasını sağlamak, genç bir görünüm elde etmek, cildi sıkılaştırmak ve elastikiyet kazanmasına yardımcı olmak gibi sebeplerle tercih edilen mezoterapi uygulaması, farklı şekillerde gerçekleştirildiğinden, fiyatları da değişiklik göstermektedir. Peki, mezoterapi fiyatları neye göre belirleniyor?

 • Kullanılacak mezoterapi uygulaması,
 • Kaç seans uygulama gerçekleştirileceği,
 • Enjeksiyonun içeriği,
 • Uygulanacak bölge ve
 • Hastanın beklentileri dikkate alınarak, mezoterapi fiyatları 2023yılına uygun olarak belirlenmektedir.

Dr. Sevgi Savaş Akbaş tarafından gerçekleştirilen ve tüm çeşitleri uygulanabilen mezoterapi sayesinde cildinizdeki yaşlanma belirtilerinden kurtulabileceksiniz. Bunun için içeriğimizde mezoterapi nedir? sorusuna kapsamlı bir cevap vermeye çalıştık. Ayrıca Ankara mezoterapi uygulaması ve süreçlerinden de bahsettik. Siz de daha detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için hemen Sevgi Savaş Akbaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1Mezoterapi Etkisini Ne Zaman Gösterir?
Uygulama gerçekleştirildikten sonra etkileri cilt altında hemen gözlenmeye başlar. Ancak cilt üzerindeki etkilerinin gözlenmeye başlaması biraz zaman alabilir. Bu durum ciltteki hasarın düzeyine göre değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak 6 ay ila 18 ay ideal süreler olarak tanımlanmaktadır.
2Kaç Seans Yapılmalıdır?
Cildin sahip olduğu özellikler, yapısal bozukluk vb. faktörlere dikkat edilerek seans sayısı belirlenmektedir. Ancak ortalama olarak 1 ila 4 seans idealdir. Ayrıca seansların haftada bir uygulanması, uygulamadan daha fazla fayda sağlamak açısından son derece önemlidir.
3Mezoterapinin Yan Etkisi Var Mı?
Her cildin yapısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle gerçekleştirilen uygulamaların cilt tipine göre farklı bir semptom ortaya çıkarması son derece doğaldır. İşte bu sebeple mezoterapi uygulamasından sonra cilt tipine göre kızarıklık, şişme, kaşınma vb. yan etkiler ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Ancak doktorunuzun belirtiği şekilde yaşamınıza devam eder, yapmanız gerekenleri yaparsanız, yan etkiler ile daha az karşı karşıya kalırsınız.